odšťavňovač, odšťavňovače, Champion, Green Star, Twin Health, L´Equip, Lequip, Visor, Pulp Ejector, mixér, mixéry, Blender, odšťavovač, odšťavovače, citrusovač, citrusovače, Nutrifaster, Santos, Friul, Grain Mill, juice, extractor, extraktor, Z Star, Healthy Juicer, juicers, blenders, Iota, Oranfresh, Vital, Juice King, Vita Mix, Remida, automatic, automatický, ovoce, zelenina, lis, lisování, centrifuga, gastronomie, zdravá výživa, přírodní, šťávy, 100%, fresh, ovocné, zeleninové, nápoj, drink, džus, čerstvé, šťáva, pomeranče, citrusy, eshop, on line, prodej, záruky, největší výběr, nejnižší cena, obrázky odšťavňovačů, pics, super odšťavňovače, špičkové technologie, výhradní dovoz, životní styl, bezplatné poradenství, katalog, zkušenosti, garance ceny, doprava zdarma, servis, profesionální, zdraví, svěžest, vitalita, štíhlá linie, hubnutí, detoxikace, vitamíny, minerály, enzymy, seznam odšťavňovačů, mobilní prezentace, volejte T Mobile, potvrzení objednávky sms, pozitivní vliv na sex, šťavnatý život, juicy life, afrodiziaka, záruka spokojenosti, vegetarián, chlorella, wheatgrass, vitarian, vegan, raw food, living, odšťavňování, green, mlýnek na obilí, AtraNet Juicy Life
Objednávejte ON-LINE nebo volejte bezplatně 800 350 350 Proč nakupovat právě u nás?
Špičkové výrobky a služby za dobrou cenu. Nejširší nabídka odšťavňovačů na trhu. Pište nebo volejte - PORADÍME VÁM! JuicyLife je značkou snadné a profesionální přípravy čerstvých ovocných a zeleninových šťáv a koktejlů. JuicyLife je přírodní cestou k získání a udržení zdraví a svěžesti. JuicyLife je život, který má šťávu!

Lidská imunita

Obecně

Imunitní systém člověka zajišťuje obranu lidského organismu před různými parazitickými organismy (bakterie, viry, houby, parazitičtí červi a prvoci atd.). Imunitní reakce je reakce organismu na přítomnost antigenu - chemické nebo tělískové struktury vyvolávající imunitní reakci. Může jím být cizorodý patogen, nebo i buňky vlastního organismu, jak je tomu při některých autoimunitních onemocněních. Jako antigenní výbava se označují i systémy krevních skupin, jako je systém AB?, nebo Rh. Imunitní systém má dvě složky a to sice složku látkovou (humorální) a buněčnou.

Nespecifická imunita

Jedná se o imunitu neadaptivní, je vrozená a její mechanismy mohou být v případě infekce použity okamžitě. Jedná se především o různé mechanické zábrany (pokožka, řasinky v nose), imunitu sliznic (hlen, přítomnost symbiotických bakterií), zvyšování tělesné teploty (pyrogeny), přítomnost baktericidních látek v některých tělních tekutinách (slzy, sliny, žaludeční šťávy - HCl), aktivace komplementu (skupina proteinů z krevního séra) a především schopnost fagocytózy (pohlcování cizorodých částic) některých bílých krvinek (makrofágy, a neutrofilní granulocyty).

Specifická imunita

Tato část imunitního systému je zajišťována lymfocyty, které dělíme na dvě skupiny - a to sice B-lymfocyty a T-lymfocyty. T-lymfocyty: Tyto lymfocyty po vzniku v kostní dřeni putují do brzlíku (thymus - odtud T-lymfocyty). Rozeznáváme dvě různé skupiny, z nichž první jsou tzv. Cytotoxické T-lymfocyty, které jsou schopny rozeznat buňky, které se vymykají normálnímu stavu, jako jsou třeba buňky napadené virem, nebo nádorové buňky. T-lymfocyty poznají tyto buňky podle bílkovinných struktur na povrchu membrány, a zničí tuto buňku buď pomocí perforinů, nebo navodí programovanou smrt buňky (apoptózu). Stejným způsobem ničí buňky i tzv. NK buňky (Natural Killers - přirození zabíječi). Druhou skupinou jsou tzv. Pomocné T-lymfocyty (helpery), které vylučují cytokiny, kterými napomáhají imunitní reakci, a to buď namnožením makrofágů (typ TH1), nebo namnožením B-lymfocytů s příslušnými protilátkami (typ TH2).

B-lymfocyty: (U ptáků se stěhují do kloakálního výběžku zvaného Fabriciova bursa - odtud >B-lymfocyty.) Jejich úkolem je tvorba protilátek - imunoglobuliny - viz níže, které mají reagovat s antigenem. Díky obrovskému množství B-lymfocytů je pravděpodobné, že alespoň některé z nich produkují protilátky, které budou schopny onu reakci s antigenem uskutečnit. Tyto buňky jsou odpovědné za primární imunitní odpověď, kdy se začnou množit a mění se na plazmatické buňky, které produkují velké množství příslušných protilátek. Jistá část se ovšem přemění na tzv. paměťové buňky, které přežívají po mnoho let a při dalším rozpoznání stejného antigenu jsou schopny zahájit mnohem rychlejší a účinnější sekundární imunitní odpověď. Díky tomu je možný jev, který označujeme jako imunizaci organismu, která může být buď aktivní (vpravení vakcíny při očkování, prodělání choroby), nebo pasivní (do krve jsou vpraveny protilátky z cizího organismu, vzniklé jeho aktivní imunizací; různá séra).

Imunoglobuliny

Imunoglobuliny jsou proteiny s globulární terciální strukturou. Podle stavby a funkce rozlišujeme několik skupin (např. IgG, IgM, IgA, IgE, IgD). Molekula imunoglobulinu se skládá z lehkých (nad 200 aminokyselin) a těžkých řetězců (nad 400 aminokyselin). Existují variabilní části každého globulinu, které jsou závislé na genetické informaci. Každý B-lymfocyt má v sobě 6 supergenů pro řetězce imunoglobulinu. Během zrání lymfocytu dochází k přestavbě dvou supergenů, které vedou k rozdílné realizaci jednoho těžkého a jednoho lehkého řetězce. Tím je umožněna obrovská variabilita vznikajících protilátek, díky obrovskému množství kombinací. K přestavbě těchto genů dochází v průběhu vývoje jedince i buněk. Vzhledem k náhodnosti procesu mohou vzniknout i kombinace, reagující s vlastními buňkami, které musí být z dalšího vývoje vyloučeny, nebo dojde k autoimunitním chorobám. Podobným způsobem vznikají i cytotoxické T-lymfocyty, u nichž je reakce s vlastními buňkami taktéž nežádoucí. IgE jsou vylučovány i eosinofilními a basofilními granulocyty.

Juicy Life
Zdraví
Imunita
Detoxikace
Wellness
Vitalita
Hubnutí
Zdravá výživa
Slunce
Vzduch
Voda
Pohyb a sport
Osobní růst
Vitamíny a minerály
Masáže a vodoléčba
Duševní svěžest
Potravinové doplňky
Bylinky a čaje
Pro krásu
Pro sex
Alternatívní medicína
Vegetarianství
Instituce a poradny
Pro pohodu
Pro zábavu
O čem se mluví...
Užitečné odkazy